jogiczne oczyszczanie – wakacje z joga i muzyka – yoga detox

14-20 lipiec Ashtanga Krijas – jogiczny detox (oczyszczanie) Niezwykłe Wakacje z Jogą i Muzyką prosto z Indii Szczecinek

Prowadzący: Dr Krishnakant Shukla, Krzysztof Stec D.Y.Ed., Dariusz Witkowski

Warsztat przeznaczony dla osób zainteresowanych pogłębieniem swojej jogicznej praktyki procesami oczyszczającymi śatkarmas (sześć procesów) i innymi ćwiczeniami oczyszczającymi ciało.

System tych ćwiczeń bazuje na długiej tradycji doświadczeń jogi i ajurwedy jak również późniejszymi naukowymi badaniami przeprowadzanymi w Rosji i USA.

Wg tradycyjnych tekstów hatha jogi (Hathapradipika, Gheranda Samhita, Hathatatvakaumudi, etc.) ćwiczenia śatkarmas są absolutną podstawą do ćwiczeń asan i pranajam. Warsztat składa się zarówno części teoretycznej jak i praktycznej podczas których uczestnicy zapoznają się z wieloma ćwiczeniami i praktykami potrzebnymi w systemie ashtanga krijas.

Śabda Pranajama (Pranajama dźwięku)

To, co jest znane dzisiaj jako Indyjska Muzyka Klasyczna jest odgałęzieniem starożytnej, wyszukanej formy jogi zwanej Nada Jogą w praktyce której istotą jest połączenie oddechu z dźwiękiem.

Program wieczorny: wykłady , filmy, opowieści o wielkich joginach, o ośrodkach jogi, o badaniach nad jogą, intonowanie mantr i bajanów, oraz medytacja.

Prowadzący: Dr Krishnakant Shukla, Krzysztof Stec D.Y.Ed., Dariusz Witkowski

Dr. Krishnakant Shukla
Pochodzący z Indii muzyk, wykładowca, naukowiec, poeta, filozof. Studiował w najlepszych szkołach w Indiach i Wielkiej Brytanii. Otrzymał tytuł doktora fizyki w stanowym University of New York w Buffalo. Będąc popularnym wykładowcą fizyki i astronomii w stanie New York porzucił pracę akademicką i podążając za swoim sercem oddał się studiowaniu indyjskiej muzyki klasycznej. Studiował z tak wielkimi mistrzami jak Srimati Laxmi Shankar, Ustaad Ali Akbar Khan, Dr Tapan Bhattacharya.

W 1994 roku powrócił do Indii, aby badać korzenie indyjskiej muzyki bezpośrednio w ustnej ludowej tradycji. Repertuar Dr. Shukli zawiera kompozycje Kabira, Gorakhnatha, Tyagaraja, Tulsidasa, Surdasa, Meery, Tukarama, Purandardasa i innych poetów-świętych Indii z tradycji nirguna bhakti, jak również muzyczne kompozycje sufickich świętych. Jego przewodnim światłem, inspiracją oraz guru jest legendarny Pandit Kumar Gandharva.

Dr. Shukla dał wiele niezapomnianych koncertów w Indiach i zagranicą. Znajduje się na liście artystów Indyjskiej Rady do Spraw Współpracy Kulturalnej (ICCR). Ostatnio odbył tourne w Stanach Zjednoczonych dając 39 niepowtarzalnych koncertów w 13 stanach, niektóre połączone z wykładami na czołowych amerykańskich uniwersytetach. Jego występy i wykłady były wielokrotnie transmitowane w indyjskiej telewizji oraz radiu. Obecnie mieszka w rodzinnym Varanasi nad brzegami Gangesu. Będzie mu asystował jego tablista

krishnakantshukla.googlepages.com/

Krzysztof Stec

Weteran polskiej jogi z 40-letnim doświadczeniem. Jego pierwsze asany są prezentowane w klasycznej już pozycji książkowej z 1972 roku pod red prof. W. Romanowskiego „Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentrujących”. Jako jedyny do tej pory Polak ukończył roczny kurs (Diploma In Yoga Education) w Instytucie Jogi Kaivalyadhama w Lonavli, Indie.

Spędził wiele lat w Indiach i USA studiując i praktykując pod okiem wielu wybitnych Mistrzów Jogi i Medytacji (Shree Samarth Janglidas Maharaj, Mata Amritananda Mayi, Swami Muktananda, Shree Nisargadatta Maharaj, Jiddu Krishnamurti), znanych nauczycieli (Shree Yogendraji, Baker Roshi, Roshi Reb Anderson, Asha Ma Devi, Ramesh Balsekar, Dr M.V. Bhole) i innych.

Od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu wiedzy klasycznej jogi organizując wiele programów oraz jako prezenter / wykładowca na wielu naukowych konferencjach. Niedawno dzięki jego wysiłkom odwiedził Polskę jeden z najwybitniejszych joginów współczesnych Indii, Shree Samarth Janglidas Maharaj a także jogaczaria dr. Mukund V. Bhole. Od roku studiuje na renomowanym Banaras Hindu University w Varanasi w Indiach.

Dariusz Witkowski

Praktykuje różne formy jogi i samorozwoju od 1988 roku. W tym czasie uczestniczył w wielu szkoleniach i odosobnieniach w Polsce, Europie i Indiach oraz organizował warsztaty i treningi prowadzone przez siebie albo nauczycieli i terapeutów. Obecnie uczy jogę Iyengara (certyfikat jogi wg metody Iyengara), wykonuje oraz uczy masażu hawajskiego lomi–lomi nui oraz tańca hula, uczy masażu misami dźwiękowymi wg metody Petera Hessa, wykonuje masaże: tajski, tajski stóp, tajski ziołami, indonezyjski, ma-uri oraz organizuje warsztaty różnych form samorozwoju.

Miejsce:

Gospodarstwo agroturystyczne
Przystanek Komorze, wieś leżąca w otulinie
Drawskiego Parku Krajobrazowego

Adres: Komorze 3 , 78 – 445 Łubowo,
tel. : 0603-792-212

Cena: 1,300 zł warsztaty Ashtanga Krijas
Uwaga:
1,200 zł, jeśli przedpłata wpłynie do dnia 1 czerwca
1,400 zł, jeśli przedpłata wpłynie poniżej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu

Możliwe spanie we własnym śpiworze na ogólnej sali – cena 1000 zł

Turnus zaczyna się lunchem pierwszego dnia i kończy się lunchem ostatniego dnia.

W trakcie trwania warsztatu Ashtanga Krijas – jogiczny detox możliwość zabiegu hydrokolonoterapii po wcześniejszym zgłoszeniu {zalecane} – koszt tylko 150 zł)

Przedpłaty: w wysokości 300 zł

Dariusz Witkowski: tel.: 508-262-985; www.premaaloha.pl
e-mail:
premaaloha@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: