akcja odchudzanie – bezplatne porady lekarzy, masaz, kosmetyka, fitness

dzisiejszy artykul z Kuriera Medycyny Praktycznej
http://www.mp.pl/kurier/index.php?aid=43244

(caly tekst ponizej – na stronie dostepny tylko po zarejestrowaniu)

Już ponad połowa Polaków cierpi na nadwagę lub otyłość. Dla zwrócenia uwagi społeczeństwa na doniosłość problemu dzień 1 marca jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z Otyłością.

6 marca rusza kampania społeczno-edukacyjna „Odchudzamy Polaków!”, mająca na celu edukację, promocję aktywnego trybu życia oraz zdrowego odchudzania prowadzonego pod nadzorem lekarza. W ramach organizowanej przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością akcji w ponad 1600 ośrodkach na terenie całego kraju będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Dodatkowo w 8 miastach zagości Mobilna Przychodnia.

Organizowana po raz pierwszy w Polsce kampania „Odchudzamy Polaków!” ma na celu zdiagnozowanie jak największej liczby pacjentów pod kątem występowania nadwagi i otyłości, a także propagowanie zdrowego trybu życia i odchudzania się pod okiem specjalistów.

Osiem miast: Warszawę, Gdańsk, Łódź, Lublin, Katowice, Kraków, Wrocław i Poznań odwiedzi w marcu specjalistyczna Mobilna Przychodnia. Będzie w niej można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kosmetologów i instruktorów fitness, masaży wyszczuplających, a także przeprowadzić darmowe pomiary zawartości tkanki tłuszczowej, BMI, ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi.

W ramach kampanii „Odchudzamy Polaków!” na terenie całej Polski zorganizowane zostaną Dni Otwarte, w których udział weźmie ponad 1600 lekarzy. Będą oni bezpłatnie przyjmować pacjentów i udzielać im porad, jak zdrowo i skutecznie się odchudzać. Pełna lista specjalistów wraz z adresami gabinetów oraz terminami dostępna jest na stronie internetowej odchudzanie.org.pl.

Nad przebiegiem merytorycznym kampanii czuwać będzie koordynator ogólnopolski, prof. dr hab. n. med. Barbara Zahorska-Markiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością i Kierownik Poradni Leczenia Chorób Metabolicznych „WAGA” w Katowicach.

– Nadwaga i otyłość to w Polsce problem społeczny, który dotyczy 61,6% mężczyzn i 50,3% kobiet – mówi prof. Zahorska-Markiewicz. – Mogą one być przyczyną chorób serca, układu krążenia, cukrzycy, układu pokarmowego, stawów i kręgosłupa, a także wielu zaburzeń hormonalnych. Równie niebezpieczne jest próbowanie pozbycia się zbędnych kilogramów na własną rękę, dlatego tak ważne jest odchudzanie się pod opieką ekspertów.

Zmniejszenie otyłości daje korzyści nie tylko pacjentom, ale również wymierne społeczne korzyści ekonomiczne – poprawa wydolności wiąże się ze zwiększeniem efektywności pracy, zmniejsza się absencja chorobowa oraz koszty farmakoterapii – dodaje.

– Bardzo ważnym zadaniem jest uświadomienie społeczeństwu wagi narastającego problemu, jakim jest otyłość i jej konsekwencje, a także metody najbardziej właściwej walki z nią, jaką jest odchudzanie pod opieką lekarską. Realizacji tego zadania służy przeprowadzana w całym kraju akcja społeczno-edukacyjna „Odchudzamy Polaków!”.

Nagłośnienie tej akcji w mediach, porady ekspertów oraz umożliwienie skorzystania z bezpłatnej wizyty w gabinecie lekarskim powinno zachęcić osoby otyłe do podjęcia bezpiecznego i skutecznego odchudzania.

– Akcja „Odchudzamy Polaków!” stanowi apel, który – poprzez aktywizację mediów i placówek opieki zdrowotnej – ma mobilizować społeczeństwo do zatrzymania groźnej epidemii otyłości. Kuracja odchudzająca jest długim procesem wymagającym silnej woli, motywacji i wytrwałości we wprowadzeniu stałych zmian w stylu życia.

Rozpoczynając ją należy uświadomić sobie, że leczenie nie skończy się po osiągnięciu upragnionej masy ciała, gdyż często dużo trudniej jest ją utrzymać. Dla najskuteczniejszego i bezpiecznego odchudzania czasami trzeba skorzystać ze wsparcia całego zespołu specjalistów: lekarza, rehabilitanta oraz psychoterapeuty.
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź to “akcja odchudzanie – bezplatne porady lekarzy, masaz, kosmetyka, fitness”

 1. masaztajskiwarszawakursy Says:

  Wielkie odchudzanie Polaków
  dzisiejszy artykul http://www.rp.pl/artykul/182763,272833.html

  Ruszyła ogólnopolska akcja zrzucania wagi: bezpłatne porady lekarzy i konsultacje zdrowotne. Można zacząć już dziś.

  W Polsce, gdzie na nadmiar kilogramów cierpi ponad połowa dorosłych, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że otyłość to poważne zagrożenie dla zdrowia. Aż 13 proc. społeczeństwa nie uważa jej za chorobę – wynika z badań TNS OBOP z listopada zeszłego roku.

  Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością postanowiło położyć kres niewiedzy związanej z tą tematyką. Z tego powodu zorganizowało akcję „Odchudzamy Polaków!”, która ma uświadomić rodakom konieczność zaciśnięcia pasa pod kontrolą lekarza.

  – Należy pamiętać, że otyłość jest nie tylko problemem estetycznym, ale przede wszystkim stanowi duży problem zdrowotny – mówi prof. Barbara Zahorska-Markiewicz, szefowa towarzystwa. – Bagatelizowanie choroby może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak np. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca lub cukrzyca typu drugiego.

  „65 procent Polaków uważa, że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu”

  Jednak zrzucanie wagi to nie taka prosta sprawa, pokierować nim powinien specjalista – lekarz lub dietetyk, który doradzi, jak zdrowo i skutecznie się odchudzać. Osoby zainteresowane pozbyciem się zbędnych kilogramów mogą zgłosić się na bezpłatną konsultację do Mobilnej Przychodni, która odwiedzi Warszawę (w sobotę na placu Konstytucji) oraz Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Lublin.

  Więcej informacji o terminach i miejscach postoju Mobilnej Przychodni można znaleźć na stronie http://www.odchudzanie.org.pl. Tam też dostępna jest lista gabinetów, w których lekarze podczas dni otwartych udzielą osobom z nadwagą i otyłością bezpłatnych porad.

  Pomoc w pozbyciu się złych nawyków żywieniowych wpędzających nas w pułapkę otyłości oferuje również inny uruchomiony właśnie program zdrowotny: „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”.

  Na stronie http://www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl można znaleźć m.in. listę grzechów głównych prowadzących do nadwagi. Jest tam dostępny również spis gabinetów lekarskich w całej Polsce, w których można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia.

  http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskie masaze stop warszawa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: